fot. Mateusz Woźniak - Radny Rady Miejskiej w Kłobucku
Zarobił ponad 650 tys. zł w rok, a praktycznie nie ma nic
26 czerwca 2020 r. | 10:00
12

Jest w gminie Kłobuck taki radny, który bardzo dużo zarabia, a nie ma praktycznie nic. Co to znaczy bardzo dużo? W ubiegłym roku było to łącznie z dietą radnego 652 911,35 zł, w 2018 roku 437 901,56 zł, a w 2017 roku 414 041,90 zł. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że przy tak ogromnych rocznych zarobkach radny ten nie wykazuje praktycznie żadnych oszczędności i żadnego majątku.

O kogo chodzi? O 33-letniego Mateusza Woźniaka z Białej. Według ostatniego oświadczenia majątkowego, Woźniak w 2019 roku zarobił 652 911,35 zł, co w przeliczeniu na miesiąc daje nam to 54 409 zł. Przy tak gigantycznych zarobkach, Woźniak wykazuje tylko 20 000 zł oszczędności. Posiada w 1/4 własności dom wart 200 000 zł oraz 1/4 działki wartej 40 000 zł.

Woźniak jest właścicielem również 10-letniego Audi A4 B8. Podobne na Otomoto znalazłem za 35 000 zł.

Na co 33-letni mężczyzna z Białej wydaje zarobione pieniądze? Ciężko powiedzieć. Nawet, gdyby pieniądze "ładował" w firmę sprzedającą m.in. żarówki na Allegro, to musiałby mieć jakiś majątek przekraczający 10 000 zł, bo taki należy wpisać w oświadczenie. U Woźniaka, oprócz samochodu, nic nie ma.

Poniżej znajdziecie jego oświadczenie majątkowe.

PAWEŁ GĄSIORSKI

 
12 odpowiedzi na “Zarobił ponad 650 tys. zł w rok, a praktycznie nie ma nic”

 1. Zastanawiające pisze:

  On te pieniądze pewnego rozdaje biednym. Pamiętam czasy siatkówki gdy on…

  23
  5
 2. DK46 pisze:

  jest bardzo zaradny hehe

  29
  7
 3. Joanna Wolnik pisze:

  Widać że albo o czymś zapomniał albo czegoś specjalnie nie wpisał. Sprawa powinna się zająć prokuratura i służby skarbowe.

  22
  6
 4. Mateusz Woźniak pisze:

  Ten artykuł to chyba jakiś kiepski żart. Czy to takie dziwne że wszystko ładuje w rozwój firmy ? Pan redaktor chyba nie wie co to własna działalność gospodarcza. I nie nie mam majątku żadnego oprócz tego który wykazałem. Wystarczy mi moja 10 letnia A4. Nie ukrywam że Pan redaktor podniósł mi nieźle ciśnienie bo szczerze gdybym chciał to zmieniłbym profil działalności na spółkę i dochodu bym miał nie wiem 60 tysięcy rocznie bo resztę Panie redaktorze to sa pieniądze firmowe którymi non stop obracam, nie jadę na 10 kredytach liniowych i obrotowych. Pan rozumie ze towar który zakupie na magazyn i zostaje mi wiecej na remanencie to jest mój dochód ? Pana artykuł to totalna nieprzemyślana bzdura. Nie musi Pan znać szczegółów prowadzenia działalności ale wypadało by się zapytać mnie o zdanie bo skoro komentuje Pan bez pojęcia moje oświadczenie majątkowe, które składam jako radny to wypadało by mnie jako radnego zapytać o zdanie zanim napisze się coś tak głupiego.

  23
  28
  • Zbyni7 pisze:

   pokaż chłopaczku swoje wszystkie dochody bo to co robisz teraz w naszym kraju powinno być kontrolowane

   12
   6
   • Mateusz Woźniak pisze:

    Chłopaczku ? Nie sądzę abyśmy byli kolegami więc zachowaj te prostackie zwroty dla siebie. Co takiego robię co należy skontrolować słucham ? Łatwo jest napisać trudniej jest pomyśleć. Podpisz się ignorancie nazwiskiem zanim zarzucić mi jakieś oszustwa. Czego się boisz ? Widzisz ja mam odwagę podpisać się z imienia i wykazać mój dochód a Ty tchórzu masz odwagę zarzucać mi jakieś nieprawidłowości ?! Zanim moje oświadczenie dochodzi do takich redaktorzynów jak ten, który to opublikował to przechodzi przez US a oni już wiedzą co i jak kontrolować.

    7
    6
 5. R.K. pisze:

  Tak to już jest, że największymi fachowcami od podatków i finansów w ogóle, są osoby które w życiu nie prowadziły działalności. Najemni w stylu: czy się stoi, czy się leży i o czwartej wypad do domu, bo pali się.

  9
  6
 6. black_ pisze:

  Przecież każdy ma prawo założyć swój interes i spróbować własnych sił…a nie pić piwko i mieć wszystko w 4 literach…po co ten hejt skoro wielkie g…wiecie o prowadzeniu działalności…? Sprawia Wam wszystkim to przyjemność ? Macie jakoś kompleks małych zarobków to do roboty na kolejne dwa , trzy etaty!

  10
  9
 7. ZHN87 pisze:

  Sprawa dla fiskusa a nie na forum

  19
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *