Starosta Henryk Kiepura za pieniądze podatników brał udział w kampanii wyborczej Władysława Kosiniaka-Kamysza!
01 lipca 2020 r. | 10:00
6

Między innymi 16 czerwca Starosta Henryk Kiepura brał udział w kampanii wyborczej Władysława Kosiniaka-Kamysza. Kiepura pojechał do Pszczyny. Według Starostwa Powiatowego w Kłobucku, Henryk Kiepura pojechał tam służbowo, ponieważ...spotkał się tam z innymi samorządowcami.

Pojechał tam autem służbowym z kierowcą służbowym. Za wszystko zapłacili podatnicy Powiatu Kłobuckiego.

Przypominam tylko, że Henryk Kiepura był szefem kampanii wyborczej Władysława Kosiniaka-Kamysza na województwo śląskie.

Poniżej znajdziecie odpowiedzi na moje pytania do Starostwa.

PAWEŁ GĄSIORSKI

W odpowiedzi na złożony w dniu 16 czerwca 2020 roku wniosek o udostępnienie informacji publicznej, poniżej przedstawiam odpowiedzi na wnioskowane informacje:

1. Czy od 1 maja 2020 roku do dnia odpowiedzi na ten wniosek, Starosta Henryk Kiepura przebywał/przebywa na urlopie. Jeżeli tak, to od kiedy do kiedy?
Odp. W okresie od dnia 1 maja do 30 czerwca 2020 roku Starosta Henryk Kiepura korzystał
z urlopu w dniach: 11 maja, 24 czerwca, 29 czerwca.

2. Czy od 1 maja 2020 roku do dnia odpowiedzi na ten wniosek, Starosta Henryk Kiepura brał rozliczenie delegacji służbowych? Jeżeli tak, to kiedy i na jaki wyjazd?
Odp. W okresie od dnia 1 maja do 30 czerwca 2020 roku Starosta Henryk Kiepura nie brał i nie rozliczał delegacji służbowych.

3. Czy uczestnicząc w kampanii prezydenckiej Władysława Kosiniaka-Kamysza w różnych miejscach w Polsce, Starosta Henryk Kiepura pełnił obowiązki służbowe wynikające z pracy w Starostwie Powiatowym w Kłobucku? Jeżeli tak, to kiedy i gdzie oraz w jakiej sprawie?
Odp. Uczestnicząc w spotkaniach z udziałem Posła na Sejm RP Pana Władysława Kosiniaka-Kamysza, Starosta spotykał się również z innymi samorządowcami z terenu Województwa Śląskiego.

4. Przesłanie wszystkich faktur za paliwo samochodu służbowego będącego w dyspozycji Starosty Henryka Kiepury, od 1 maja 2020 roku do dnia odpowiedzi na ten wniosek.
Odp. Informuję, że żaden z samochodów służbowych będących w posiadaniu Starostwa Powiatowego w Kłobucku nie jest w wyłącznej dyspozycji Starosty Kłobuckiego Henryka Kiepury. Z samochodów służbowych użytkowanych w tutejszym Starostwie korzystają oprócz Starosty wszyscy pracownicy Starostwa Powiatowego w Kłobucku oraz jednostek organizacyjnych powiatu.

5. Przesłanie ewidencji przebiegu samochodu służbowego będącego w dyspozycji Starosty Henryka Kiepury, od 1 maja 2020 roku do dnia odpowiedzi na ten wniosek.
Odp. Starostwo Powiatowe w Kłobucku nie prowadzi wydzielonej ewidencji przebiegu samochodów służbowych z których korzystał jedynie Starosta Henryk Kiepura. Z samochodów służbowych użytkowanych w tutejszym Starostwie korzystają oprócz Starosty wszyscy pracownicy Starostwa Powiatowego w Kłobucku oraz jednostek organizacyjnych powiatu.

6. Przesłanie wszystkich delegacji kierowcy samochodu służbowego będącego w dyspozycji Starosty Henryka Kiepury, od 1 maja 2020 roku do dnia odpowiedzi na ten wniosek.
Odp. W okresie od dnia 1 maja do 30 czerwca 2020 roku kierowcy samochodów służbowych, będących w posiadaniu Starostwa Powiatowego w Kłobucku nie pobierali żadnych delegacji służbowych. Z samochodów służbowych użytkowanych w tutejszym Starostwie korzystają oprócz Starosty wszyscy pracownicy Starostwa Powiatowego w Kłobucku oraz jednostek organizacyjnych powiatu.
6 odpowiedzi na “Starosta Henryk Kiepura za pieniądze podatników brał udział w kampanii wyborczej Władysława Kosiniaka-Kamysza!”

 1. Aśka pisze:

  I nikt Henia nie kontroluje . To jest życie !

  32
  4
 2. Jacek Huck pisze:

  Panie Kiepura, odpowiedź na zapytania w piśmie to typowo urzednicze wykręty. Sprawa kwalifikuje się do zgłoszenia w CBA lub do wyjaśnienia w Sądzie Administracyjnym. Może to zrobić każdy zwykły obywatel.

  13
  3
 3. Jola pisze:

  Na zakończenie tego roku szkolnego dzieci ze szkół średnich nie otrzymały bonu pieniężnego za bardzo dobre wyniki w nauce, ponieważ nie było pieniędzy w budżecie starostwa, kampania ważniejsza od zdolnych uczniów.

  15
  1
 4. Edek pisze:

  Na pytanie 3. 4. 5. i 6 nie udzielono odpowiedzi. Kwalifikuje się do WSA

  3
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *