Starosta Henryk Kiepura brał udział w kampanii prezydenckiej…bez protokołów, bez notatek, za pieniądze mieszkańców powiatu
17 lipca 2020 r. | 13:24
2

Starostwa Powiatowe w Kłobucku przesłało mi odpowiedzi na kolejne pytania odnośnie udziału Starosty Henryka Kiepury w kampanii wyborczej Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Zobaczcie, co mi odpisał sekretarz starostwa.

„…jakim samochodem służbowym, jakim modelem i numerem rejestracyjnym Starosta Henryk Kiepura wybrał się 16 czerwca do Pszczyny na służbowe spotkanie z samorządowcami w trakcie kampanii wyborczej Władysława Kosiniaka-Kamysza. Z jakimi samorządowcami się spotkał? Wnoszę również o przesłanie notatek służbowych z tych spotkań oraz imienia i nazwiska kierowcy w/w samochodu służbowego.”,

informuję, co następuje:
1. W dniu 16 czerwca 2020 roku Starosta Henryk Kiepura udał się na służbowe spotkanie służbowym samochodem osobowym marki Skoda Superb.
2. Odnosząc się do żądania udostępnienia informacji o numerze rejestracyjnym w/w samochodu należy stwierdzić, że numery rejestracyjne nie mają żadnego znaczenia dla sposobu wykorzystywania danego pojazdu oraz kosztów jego utrzymania i konserwacji. Nie zwierają także żadnego komunikatu o sposobie gospodarowania mieniem publicznym, a ich znaczenie jest jedynie ewidencyjne (por. wyrok NSA z dnia 4 sierpnia 2015 r. sygn. akt I OSK 1648/14).
3. Z uwagi na fakt, iż kierowca w/w samochodu służbowego jest pracownikiem samorządowym zatrudnionym na stanowisku obsługi i nie pełni funkcji publicznych, podanie jego imienia i nazwiska stanowiłoby naruszenie art. 5 ust. 2 z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2019 r., poz. 1429 z późn. zm.).
4. Starosta Kłobucki Henryk Kiepura podczas spotkania służbowego w Pszczynie spotkał się m.in. ze Starostą Powiatu Pszczyńskiego. Spotkania te nie były protokołowane.

PAWEŁ GĄSIORSKI
2 odpowiedzi na “Starosta Henryk Kiepura brał udział w kampanii prezydenckiej…bez protokołów, bez notatek, za pieniądze mieszkańców powiatu”

 1. Zmiana pisze:

  Najwyższy czas na zmiany!!!

  19
  0
 2. Zdg pisze:

  Niech zwróci miesięczną pensję żeby go zabolało i niech przestanie hańbić Kłobuck i weźmie się za uczciwa pracę proponuje od łopaty zacząć.

  4
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *