Pijany odjechał z miejsca kolizji. Na miejscu zostawił tablicę rejestracyjną
21 kwietnia 2021 r. | 11:52
0

W poniedziałek po godzinie 6:00 na drodze krajowej nr 43 w Kłobucku doszło do kolizji toyoty z ciężarowym volvo. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, ale zapomniał o jednym....na miejscu została jego tablica rejestracyjna. Został zatrzymany.

W poniedziałek po godzinie 6 rano, oficer dyżurny odebrał zgłoszenie z którego wynikało, że na drodze krajowej numer 43, w Kłobucku przy dojeździe do ronda od strony Częstochowy, doszło do zderzenia osobowej toyoty z ciężarowym volvo. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia.

Na miejsce natychmiast został skierowany patrol drogówki, który ujawnił elementy rozbitego samochodu oraz pozostawioną tablicę rejestracyjną. Policjanci szybko ustalili kierującego oraz miejsce jego pracy, gdzie zastano osobę. Mieszkańca gminy Kłobuck poddano badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Wynik wskazał 1.2 promila. Mężczyźnie pobrano krew do dalszych badań. Teraz opinia biegłego i rachunek retrospektywny określi nam zawartość alkoholu we krwi w momencie zdarzenia.

Ze wstępnych ustaleń policjantów z kłobuckiej drogówki wynika, iż 56-letni kierowca toyoty, wyjeżdżający z ulicy Skorupki na drogę krajową, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu ciężarowym volvo z naczepą w skutek czego uderzył w prawy bok jego pojazdu. Sprawca kolizji oddalił się w nieznanym kierunku pozostawiając na miejscu zdarzenia fragmenty swojego pojazdu oraz tablicę rejestracyjną. Policjanci szybko ustalili sprawcę. Zatrzymano mu prawo jazdy. Sprawą nietrzeźwego kierowcy zajmują się już kłobuccy kryminalni. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości.

Nieodpowiedzialny mężczyzna musi liczyć się z wysoką grzywną, orzeczonym zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a nawet z karą pozbawienia wolności do lat 2. /KPP w Kłobucku/
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *