fot. nk.pl
Kłobuck otworzy przedszkola po 22 maja!
06 maja 2020 r. | 14:54
0

Urząd Miejski w Kłobucku poinformował, że nie otworzy dziś publicznych przedszkoli na terenie gminy. Specjalny komunikat w tej sprawie znajdziecie poniżej.

Drodzy Państwo!

Bezpieczeństwo mieszkańców, w szczególności tych najmłodszych, jest najważniejsze, dlatego po konsultacjach z dyrektorami przedszkoli oraz po złożeniu przez dyrektorów i rady rodziców wszystkich placówek przedszkolnych w Gminie Kłobuck wniosków o ustalenie przerwy w funkcjonowaniu przedszkoli, ustalono przerwę od dnia 6 maja br. do dnia 22 maja br.

Przedszkola przygotowują się do wznowienia działalności i potrzebują czasu na odpowiednie przygotowanie się do funkcjonowania w „nowej rzeczywistości”. Potrzebny jest czas na opracowanie procedur bezpieczeństwa, przygotowanie i wdrożenie szeregu zmian w zakresie organizacji placówki, harmonogramu opieki i nowej organizacji pracy w czasie epidemii ze względu na ograniczenie liczby dzieci, konieczność wyodrębnienia pomieszczeń na izolację, odpowiedniego zabezpieczenia środków ochrony osobistej i środków do dezynfekcji.

Do 8 maja br. dyrektorzy mają przedstawić procedury bezpieczeństwa sanitarnego, które zostaną wprowadzone po otwarciu placówek.

Jednocześnie przypominamy, że  okres pobierania dodatkowego zasiłku opiekuńczego został przedłużony  do 24 maja.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *