shutterstock
Kłobuck: Dostali mandaty za brak jednorazowych rękawiczek!
07 kwietnia 2020 r. | 10:05
9

Kłobuccy mundurowi w przeciągu zaledwie 15 minut ujawnili dwa przypadki łamania obowiązujących w sklepach przepisów. Oba zdarzenia dotyczyły złamania tej samej zasady bezpieczeństwa, mianowicie obowiązku używania rękawiczek jednorazowych podczas zakupów. Klienci zostali ukarani mandatami karnymi.

W dniu dzisiejszym, we wczesnych godzinach porannych, funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego wykonując zadania jakie zostały na nich nałożone w związku z epidemią COVID-19 ujawnili, że klient jednego ze sklepów ogólnospożywczych w Kłobucku, robi zakupy nie używając przy tym wymaganych jednorazowych rękawiczek. Mundurowi podjęli interwencję w wyniku, której mężczyzna został ukarany mandatem. Niestety kilka minut po zakończonych czynnościach, kłobuccy stróże prawa ujawnili identyczny przypadek w kolejnym, sąsiednim sklepie. Dla klienta dokonującego w nim zakupy bez zachowania środków ostrożności wymaganych obowiązującymi przepisami, interwencja również zakończyła się wystawieniem mandatu karnego. W obu przypadkach mężczyźni zapłacili za zakupy znacznie więcej niż przewidzieli... /KPP w Kłobucku/
9 odpowiedzi na “Kłobuck: Dostali mandaty za brak jednorazowych rękawiczek!”

 1. Agata pisze:

  A kto ma zapewnić te rękawiczki? Sklep? czy każdy sobie ma kupić i sobie w nich chodzić?

  12
  0
  • Obserwator pisze:

   Agata, a wiesz może gdzie kupić i za ile te rękawiczki? To sklep miał zapewnić! Policjanci w tym chorym kraju po prostu zarabiają kasę dla siebie! Obrzydliwe postępowanie tych ludzi, pewnie katolików, a jakże. Nie ważne czy jest sens czy nie, mają tyle a tyle dziennie przynieść mandatów i koniec! Bo szaleniec z Nowogrodzkiej kazał a oszołomy pisdowskie wykonują. Przecie,ż z budżetu nie dostaną kasy, to trzeba ściągnąć od bezrobotnych ludzi! O b r z y d l i w e !!

   20
   5
   • Olo pisze:

    Dokładnie tak. To jest obrzydliwe ze strony policji żeby za takie coś mandat wystawiać. To ze jakiś obłąkaniec wymyślił taki debilizm to jedno, a wykorzystywanie tego przez policję to drugie.
    I jeszcze te komentarze ludzi na FB ze bardzo dobrze zrobili. Niestety większość społeczeństwa czuje się bardzo dobrze w klatkach…

    9
    3
   • aga pisze:

    Przepraszam a gdzie jest napisane że w sklepie nie było rękawiczek? Piszą, że panowie robili zakupy bez rękawiczek, a to chyba jest różnica? Ile osób ma gdzieś te wszystkie obostrzenia? Tylko takim działaniem i myśleniem, że przecież mnie to nie dotyczy, nie zmniejszymy rozprzestrzeniania się tej zarazy. Mamy mieć rękawiczki i koniec, jak będą kazali zakładać maseczki to też je trzeba będzie zakładać. Serio aż tak trudno się dostosować? Czy warto ryzykować życie swoje i swoich najbliższych? Bo co? Bo na pewno nikt nie zachoruje a jak już to przejdzie to jak zwykłe przeziębienie. A co jak się tak nie stanie i te nasze najbliższe osoby zachorują i odejdą? Naprawdę trzeba się przekonać na własnej skórze, czy ten wirus jest zabójczy czy nie? Warto aż tak bardzo ryzykować?

    5
    5
 2. Ana pisze:

  A to przypadkiem nie sklep ma zapewnić Klientom rękawiczki? Brak słów . Rękawiczki , które do tej pory kosztowały max 25zł za 100szt aktualnie 100zł Czemu nasz rząd nie reguluje cen jak w przypadku przeglądów samochodowych. Czemu ceny maseczek , rękawiczek tak diametralnie wzrosły .

  5
  3
 3. Olo pisze:

  I jeszcze targ zamknięty… polaczki mają kupować w niemieckim Lidlu portugalskiej biedrze lub francuskim carrefurze które są otwarte teraz w wielu miejscach 24h. Na polskim targu Polak kupić nie może bo jeszcze by inny Polak zarobił. Na polskim targu wirus szaleje a w zagranicznym supermarkecie jest bezpiecznie?
  Dziękujemy naszym władzom. Kolejni „prawdziwi Polacy” „patrioci” takimi decyzjami dorzynają gospodarkę. I jeszcze są na tyle bezczelni żeby bredzić ze to w trosce o nasze bezpieczeństwo. „Targ zamknięty idź do biedronki”. Ten kraj zbankrutuje a szabesgoje mają się dobrze. A polaczki łykają to wszystko lekko jak antybiotyki.

  Panie burmistrzu – tak po ludzku – nie wstyd panu?

  6
  1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *