Gmina zarobiła na wpłatach za śmieci ponad 1,1 mln zł!
01 maja 2020 r. | 14:42
4

Mieszkańcy gminy Kłobuck płacą najwyższą stawkę za odbiór odpadów w powiecie kłobuckim. Zapewne zastanawiacie się, czym to jest spowodowane? Władze mówią, że nie ma wyboru, bo takie stawki przedstawiane są przez firmy startujące w przetargu. Czy oby na pewno?

Zwróciłem się do Burmistrza Kłobucka z wnioskiem o udostępnienie mi kwot, jakie mieszkańcy gminy Kłobuck zapłacili za odbiór śmieci i jakie kwoty Burmistrz zapłacił firmie odbierającej śmieci. Różnice w tych dwóch kwotach są kolosalne!

Od 2016 roku do 2019 roku gmina Kłobuck firmie odbierającej śmieci zapłaciła łącznie 6 289 621,92 zł. W tym samym okresie, gmina Kłobuck pobrała od mieszkańców łącznie 7 393 900,26 zł, czyli o 1 104 278,34 zł więcej niż zapłaciła!

Gdzie podziały się te pieniądze? Na co Burmistrz Jerzy Zakrzewski wydał 1 104 278,34 zł z pobranych opłat za odbiór śmieci? Dlaczego nie obniżył stawki za odbiór odpadów?

Proszę radnych Rady Miejskiej w Kłobucku o zainteresowanie się tym tematem.

Poniżej pismo Burmistrz w tej kwestii.

PAWEŁ GĄSIORSKI
4 odpowiedzi na “Gmina zarobiła na wpłatach za śmieci ponad 1,1 mln zł!”

 1. GOSII9998 pisze:

  NO TO MAMY AFERE!!!!!!

  22
  0
 2. Mieszkaniec pisze:

  Ciekawe czy radni skierowali już nasze horrendalne stawki do UOKiK. Więcej bym nie wymagał.
  Widać że nic nie mogą. Ani burmistrz ani radni! Śmiech na sali!!!
  Szykujcie się ludzie że za rok będziemy bulic minimum 50 zł od osoby! Znów rok zleci i pisemko się ludziom wrzuci do skrzynki skąd takie wysokie koszty i że nic się nie da zrobić! Jaja!

  9
  0
 3. Mateusz Woźniak pisze:

  Szanowny Panie Redaktorze, dziękuję za zainteresowanie. Na załączonej odpowiedzi od UM Kłobuck są podane kwoty, które gmina musiała wydatkować na rzecz firmy odbierającej śmieci. A system gospodarki odpadów generuje jeszcze inne koszty w postaci kosztów administracyjnych i obsługi punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych tzn PSZOKu.
  Taki koszt to przeszło 200 000zł rocznie, może Pan dopytać gminy o uzupełnienie informacji o takie dane to będzie Pan miał pełen obraz kosztów, które po zsumowaniu spowodują, że system się zamknie kosztowo z wpływami bowiem tak nakazuje ustawa. A właśnie ta ustawa mówi o tym, żę system musi sie bilansować i gmina nie może zarabiać na stawkach bo byłoby to łamaniem prawa. Ponadto z tego co wiem to RIO co roku kontroluje zasadność ustalonych stawek za odbiór odpadów w naszej gminie i ani razu nie dopatrzyło sie nieprawidłowości. Warto jeszcze dodać że gmina w zeszłym roku zakupiła kosze za przeszło 500 000zł na własność gminy czego również nie ma Pan wyszczególnione na piśmie. Proponuję również o to dopytać i powrócić z pełną rzetelną informacją nie wprowadzającą czytelnika w konsternacje i niezadowolenie że gmina Kłobuck zarabia sobie na śmieciach od 4 lat bo to informacja to po prostu merytoryczny błąd i nieprawda.

  Serdecznie pozdrawiam
  Mateusz Woźniak

  2
  13
  • Joanna Wolnik pisze:

   Twierdzi Pan że ponad milion złotych kosztowała nas administracja samych śmieci? Pan Burmistrz kupił kosze za pobrane od nas pieniądze? W innych gminach cena za śmieci jest o 10 złotych niższa i można normalnie żyć. Wszystko idzie na sowite wynagrodzenia pańskich kolegów i na olbrzymie nagrody.

   nie pozdrawiam
   Joanna Wolnik

   20
   4

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *