Trzy auta zderzyły się na Grunwaldzkiej w Kamyku
03 sierpnia 2021 r. | 11:58
0

Kłobuccy śledczy wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj przed południem na ulicy Grunwaldzkiej w Kamyku. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kłobuckiej drogówki, 33-letni kierujący samochodem ciężarowym najechał na tył pojazdu poprzedzającego, który w wyniku siły uderzenia zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w osobowego peugeota, który poruszał się w przeciwnym kierunku. Jeden z kierowców był nietrzeźwy.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około 11:50. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów wydziału ruchu drogowego, 33-letni mężczyzna kierujący ciężarowym renault jadąc w kierunku Częstochowy, najechał na tył poprzedzającego go pojazdu osobowego marki Opel, który w wyniku siły uderzenia wjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w osobowego peugeota, który poruszał się w kierunku miejscowości Łobodno.

Kierujący samochodem ciężarowym, 33-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego (województwo opolskie) był trzeźwy i nie odniósł żadnych obrażeń ciała. Natomiast badanie na zawartość alkoholu w organizmie 63-letniego kierowcy opla wykazało stan nietrzeźwości. Trzecia uczestniczka 21-letnia kierująca osobowym peugeotem w chwili zdarzenia była trzeźwa. Mieszkaniec naszego powiatu kierujący oplem oraz mieszkanka powiatu częstochowskiego kierująca peugeotem z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala w Częstochowie.

Wyjaśnieniem szczegółowych okoliczności zdarzenia zajmują się teraz kłobuccy śledczy, prowadzone postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Częstochowie. Przypominamy, że za naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym grozi karą pozbawienia wolności do 3 lat, natomiast za prowadzenie pojazdu mechanicznego będąc w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet kara więzienia do lat 2. /KPP w Kłobucku/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *