Tragiczny wypadek na DW491 przed Łobodnem
01 czerwca 2020 r. | 12:01
0

Kłobuccy kryminalni wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w miniony piątek na drodze wojewódzkiej nr 491. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że kierujący seatem na prostym odcinku drogi zaczął wyprzedzać inny samochód, podczas gdy sam był już wyprzedzany przez kierującego iveco. Doprowadził tym do uderzenia w bok iveco, a w konsekwencji do "dachowania". Niestety, na skutek odniesionych obrażeń w wyniku tego zdarzenia, 47-letni kierowca seata zmarł.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek, kilka minut po godzinie 14, na drodze wojewódzkiej nr 491 między Kamykiem a Łobodnem. Jak wstępnie ustalili policjanci z kłobuckiej drogówki, kierowca seata, na prostym odcinku drogi podjął manewr wyprzedzania innego samochodu, podczas gdy sam był już wyprzedzany przez kierującego iveco. W wyniku tego manewru kierowca seata uderzył w bok iveco, a następnie zjechał na prawe pobocze i doprowadził do wywrócenia pojazdu.

Niestety, na skutek odniesionych obrażeń, w wyniku tego wypadku 47-letni kierowca seata, mieszkaniec powiatu częstochowskiego, zmarł po przewiezieniu do szpitala. Do szpitala została przewieziona również 41-letnia pasażerka seata, mieszkanka Oleśnicy. Iveco kierował 40-letni mężczyzna, mieszkaniec Sieradza, który nie odniósł obrażeń ciała. W chwili zdarzenia był trzeźwy.

Na miejscu wypadku pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z kłobuckiej drogówki wraz z technikiem kryminalistyki. Dokładne przyczyny i okoliczności tragicznego zdarzenia będą wyjaśnione w toczącym się postępowaniu, w trakcie którego kryminalni skorzystają z opinii biegłych z zakresu między innymi stanu technicznego pojazdów oraz rekonstrukcji wypadków drogowych. Dodatkowo miejsce wypadku zbada zespół, w skład którego wchodzą policjanci z drogówki oraz przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich.

W trakcie wykonywania policyjnych czynności droga DW 491 na odcinku Kamyk-Łobodno była zamknięta. Wyznaczono objazdy przez Kłobuck.

Wszystkie osoby będące świadkami tego wypadku proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku pod nr telefonu (47) 8582200, 997, 112 lub z najbliższą jednostką policji. /KPP w Kłobucku/
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *