Pijany „na zakazie” wjechał w płot i uciekł
15 lipca 2020 r. | 12:02
1

W niedzielę 12 lipca, około godziny 17.00, oficer dyżurny kłobuckiej komendy odebrał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, do którego doszło na ul. Południowej w Lgocie. Policjanci, którzy pojechali na miejsce, zobaczyli uszkodzone ogrodzenie oraz porzucone bmw. Mundurowi po rozmowie ze świadkiem zdarzenia wytypowali i dotarli do mieszkańca gminy Wręczyca Wielka, który mógł być sprawcą zdarzenia. W chwili wykonywania policyjnych czynności 33-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie!

W minioną niedzielę 12 lipca, kilkanaście minut przed godziną 17.00, oficer dyżurny kłobuckiej komendy odebrał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, do którego doszło na ul. Południowej w Lgocie. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że samochód wjechał w ogrodzenie, a kierowca chwilę po tym się oddalił.

Na miejsce od razu zostali skierowani kłobuccy policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie. Mundurowi po rozmowie ze świadkiem zdarzenia wytypowali i dotarli do mieszkańca gminy Wręczyca Wielka, który mógł być sprawcą. W chwili wykonywania policyjnych czynności 33-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Co więcej, po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że nieodpowiedzialny kierowca posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązuje do 2023 roku.

Mężczyzna przyznał się i wyjaśnił stróżom prawa, że to on kierował bmw. Dodatkowo na miejscu pracowali kłobuccy śledczy wraz z technikiem kryminalistyki, którzy m.in. wykonali oględziny pojazdu i zabezpieczyli ślady.

Okoliczności samego zdarzenia drogowego wyjaśniali mundurowi z kłobuckiej drogówki, którzy wstępnie ustalili, że kierowca bmw nie dostosował prędkości, stracił panowanie nad pojazdem, po czym uderzył w ogrodzenie.

33-latek usłyszał już zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz kierowania pojazdem wbrew orzeczonemu przez sąd zakazowi. Ponadto nietrzeźwy mężczyzna spowodował zdarzenie drogowe. Teraz o jego losie zadecyduje prokurator i sąd. Grożą mu bardzo surowe konsekwencje: wysoka grzywna, dożywotnia utrata prawa jazdy a nawet pobyt w więzieniu. /KPP w Kłobucku/
Jedna odpowiedź do “Pijany „na zakazie” wjechał w płot i uciekł”

  1. lo lo pisze:

    Chciałbym aby mundurowi byli tak samo szybcy i skuteczni gdy jakiś kapłan niekoniecznie katolicki albo prominent partyjny spowoduje podobny wypadek.Gratulacje !!!

    0
    1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *