Kolejny wypadek w Łobodnie
03 listopada 2020 r. | 12:01
0

Kryminalni z kłobuckiej komendy wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło w niedzielę w Łobodnie. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że 48-letnia kobieta kierująca skodą, wjeżdżając na DW 491 z drogi podporządkowanej, nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu jadącemu w kierunku Częstochowy 26-letniemu mężczyźnie kierującemu peugeotem. Dwie osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala w Częstochowie.

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 10:24, na drodze wojewódzkiej numer 491 w Łobodnie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 48-letnia kobieta kierująca osobową skodą (mieszkanka powiatu kłobuckiego), wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu jadącemu w kierunku Częstochowy 26-letniemu kierowcy osobowego peugeota (mieszkaniec powiatu pajęczańskiego).

Kierująca skodą kobieta oraz pasażer, z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala w Częstochowie.

Kierujący peugeotem mężczyzna był trzeźwy. Natomiast stan trzeźwości kierującej skodą kobiety będzie ustalony na podstawie zleconego badania krwi. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z kłobuckiej drogówki. Aktualnie dokładne przyczyny i okoliczności wypadku ustalają kłobuccy śledczy pod nadzorem częstochowskiego prokuratora. W toczącym się postępowaniu zostaną powołani biegli, w tym biegły z zakresu rekonstrukcji i przebiegu wypadków drogowych. /KPP w Kłobucku/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *