Dwa kolejne prawa jazdy zostały zatrzymane
19 sierpnia 2021 r. | 12:29
0

Dwóch kierowców straciło prawo jazdy w związku ze znacznym przekroczeniem dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Najpierw na radar kłobuckiej drogówki „wpadł” kierowca osobowej skody, który na ulicy Północnej w Lgocie jechał z prędkością 107 km/h, po czym w Gruszewni mundurowi zatrzymali kierowcę mitshubishi, który jechał o 52 km/h za szybko. Kierowcy otrzymali wysokie mandaty i punkty karna, natomiast prawo jazdy odzyskają za trzy miesiące.

Policjanci z kłobuckiej drogówki każdego dnia kontrolują prędkość w wielu miejscach na terenie powiatu i dyscyplinują kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości jednocześnie stwarzając zagrożenie dla siebie samych oraz dla innych uczestników ruchu drogowego.

W poniedziałek na drogach powiatu kłobuckiego prawo jazdy straciło kolejnych dwóch kierowców.

Najpierw około godziny 07.50 dokument uprawniający do kierowania pojazdem stracił 34-letni mieszkaniec Częstochowy, który jadąc osobową skodą na ul. Północnej w Lgocie, przekroczył dozwolona prędkość o 57 km/h.

Następnie około godziny 08.50 na ul. Kłobuckiej w Gruszewni, policjanci zatrzymali mitshubishi, które poruszało się z prędkością 102 km/h w terenie zabudowanym. Samochodem kierował 38-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, obaj kierowcy otrzymali wysokie mandaty, na ich konto dopisano również punkty karne, a prawo jazdy otrzymają dopiero za trzy miesiące. /KPP w Kłobucku/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *