Dachował na rondzie w Libidzy
20 lipca 2021 r. | 08:07
1

We wtorek 13 lipca, kilka minut przed godziną 5.00 oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał informację na temat renault, które dachowało na rondzie w Libidzy. Pomimo faktu, że kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia, mundurowi namierzyli go po około 5.30 na terenie Kłobucka. Na komendzie okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu oraz posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

We wtorek 13 lipca, kilka minut przed godziną 5.00 oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał kilka informacji dotyczących osobowego renault, który miał dachować w rejonie ronda na DK 43 w miejscowości Libidza. Z relacji przypadkowych świadków wynikało, że przy samochodzie nie ma nikogo, natomiast w jednym ze zgłoszeń wskazano, że w rejonie zdarzenia widziany był mężczyzna, który prawdopodobnie był kierowcą wywróconego auta. Świadek podał dokładny rysopis mężczyzny, który chciał dostać się do Kłobucka.

Na miejsce skierowano mundurowych z drogówki, a podległym patrolom przekazano informacje na temat wyglądu potencjalnego sprawcy zdarzenia.

Następnie, około godziny 5:20 mundurowi otrzymali kolejną informację, z której wynikało, że w rejonie ulicy Zamkowej w Kłobucku idzie dziwnie zachowujący się mężczyzna, który miał przy sobie samochodową gaśnicę. Po kilku minutach, policjanci z kłobuckiej patrolówki namierzyli opisywanego mężczyznę, który wyglądem odpowiadał osobie, która mogła kierować osobowym renault.

Okazało się, że mężczyzna to 30-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Po zbadaniu jego stanu trzeźwości wyszło na jaw, że w jego organizmie było ponad 2 promile alkoholu.

W rozmowie z policjantami mężczyzna przyznał się do tego, że kierował renault ale wskazał, że alkoholu napił się już po zdarzeniu.

Wobec powyższego na miejsce skierowano kłobuckich kryminalnych wraz z technikiem kryminalistyki celem zabezpieczenia niezbędnych dowodów w sprawie. Ponadto, od 30-latka pobrano krew do badań aby w toku prowadzonego postępowania skorzystać z opinii biegłego w zakresie badania retrospektywnego krwi, którego istotą jest wyliczenie stężenia alkoholu w organizmie osoby w ustalonym czasie zdarzenia.

Co więcej, w najbliższym czasie 30-latek na pewno usłyszy policyjne zarzuty karne dotyczące niestosowania się do orzeczonych środków karnych, ponieważ mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Dokładne okoliczności całego zdarzenia badają kłobuccy kryminalni pod nadzorem częstochowskiego prokuratora. /KPP w Kłobucku/
Jedna odpowiedź do “Dachował na rondzie w Libidzy”

  1. Rekord pisze:

    grubo

    4
    0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *