policja.pl
Pijany mieszkaniec Kłobucka zatrzymany dzięki reakcji świadka
26 sierpnia 2020 r. | 11:02
0

Przypadkowy świadek doprowadził do zatrzymania kierowcy citroena, którego styl jazdy, wygląd oraz wyczuwalna od niego silna woń alkoholu wskazywały, że może być pijany. Mężczyzna próbował odebrać kierowcy kluczyki od samochodu, jednak ten był wobec niego agresywny. O sytuacji świadek powiadomił dyżurnego, który skierował na miejsce drogówkę. Okazało się, że autem kierował 50-latek, który miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu!

Zdecydowana i szybka reakcja świadka, który postąpił w myśl kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz” prawdopodobnie pozwoliła uniknąć drogowej tragedii. Do zdarzenia doszło w Borowiance, na parkingu jednego ze sklepów ogólnospożywczych. Przypadkowy świadek uniemożliwił dalszą jazdę kierowcy citroena, którego sposób poruszania się autem, wygląd zewnętrzny oraz wyczuwalna od niego silna woń alkoholu wskazywały na to, że może być nietrzeźwy. Mężczyzna próbował odebrać kierowcy kluczyki od samochodu, jednak ten był wobec niego wulgarny i agresywny. W związku z powyższym niezwłocznie powiadomił o sytuacji kłobuckiego dyżurnego, który skierował na miejsce drogówkę. Okazało się, że citroenem kierował 50-letni mężczyzna, który miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu!

Na nieodpowiedzialnego kierowcę – mieszkańca gminy Kłobuck, czekają teraz surowe konsekwencje. Grozi mu wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych a nawet kara więzienia. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje prokurator i sąd. /KPP w Kłobucku/
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *